Kategorie: Články

Muži II.liga - 10.11.2018

V Netolicích jsme potvrdili roli favorita

Netolice - LOKO  1:3 (-23,-13,20,-16) a 0:3 (-13,-24,-17)

Ač mnozí z nás vyráželi z domu před šestou hodinou a cesta byla dlouhá a náročná, vlítli jsme do zápasu celkem připravení a čerství. Bohužel to nevydrželo celý set. Chyby, které jsme plodili, nevznikly z vyčerpání nebo únavy po dlouhé cestě. Jednalo se o zkraty nehodné hráčů hrajících na vrchních pozicích tabulky druhé ligy. Jako příklad bych uvedl 4 vyhozené smeče do autu Filipem a kažení servisů po „tajmu“ soupeře. (to se povedlo i mně v druhém zápase). První set se však podařilo i díky zásluze soupeře vyhrát těsným rozdílem 25:23. V druhém setu se nám podařilo přitvrdit a nepolevit ve výkonu. Díky tomu jsme soupeře smázli jak žluklé máslo na slunci. 25:13. Po takových jasných setech se u nás bohužel projeví polevení soustředění. Zhoršení servisu byla ta nejmenší maličkost. My jsme se nesoustředili na žádnou činnost a podle toho to dopadlo. Soupeři jsme dali jak se říká „čuchnout“. Ten se vzepjal a začal tlačit. Výrazně se nám zhoršil příjem a naši smečaři se proti srovnanému dvojbloku nedokázali prosadit. Prohra v tomto setu byl jasný důsledek 20:25. Poslední set už byl opět plně v naší režii a i s horším příjmem jsme soupeře tlačili a nedovolili mu žádné drámo.
25:16

V druhém zápase po vyhraném prvním setu se opět zopakovala chyba s polevením na soustředění. Po jasném začátku druhého setu v podobě našeho tlaku a stavu 8:2 jsme hrozně polevili v našem úsilí. To se projevilo srovnáním stavu na 12:12. Pod tlakem jsme začali chybovat dokonce ještě více a stav se rázem výrazně změnil v náš neprospěch. Naštěstí jsme se trochu zmátořili a důraznějším dodržováním trenérových rad soupeřův náskok stáhli. V dechberoucí koncovce, kdy si soupeřovi fanoušci trhali vlasy po hrstech, jsme dokázali soupeře ubránit a set si vzít zpět. (materiálu na paruky tam budou mít dost a dost). Poslední set už byl ze strany soupeře dost odevzdaný a Lokomotiva dojela do stanice vítězství.

Někteří mladí hráči jdou herně hodně nahoru. Držím palce ať to takto jde dál.