Kategorie: Články

Muži II.liga - 3.11.2018

V sobotu jsme hostili první Příbram

 

LOKO - Příbram "B"    1:3 (-21,25,-19,-19) a 0:3 (-19,-21,-21)


    Podušičková sobota 3.11. 2018 se po zápasové pauze opět nesla ve znamení druholigového volejbalu v České Lípě. Na domácí palubovku zavítala rezerva extraligové Příbrami, celek, kde nejstarším a ojedinělým případem byl ročník 1991, pokud nepočítáme trenéra. Ten už má něco odžito.
     Do českolipské haly si v sobotu našlo cestu poměrně velké množství diváků, kteří očekávali vyrovnaný souboj dvou týmů z čela tabulky. Avšak po skončení druhého zápasu oplakávali ztracených šest bodů, tak, jako den předtím u hrobů své odešlé a za těchto ztracených šest bodů jistě zapálili také svíčky.
     Našich čtrnáct statečných se vydalo do boje na parní lokomotivě Rocket z dob George Stephensona, jejíž nejvyšší rychlost dosahovala 32,5 km/h. Na druhé straně sítě však již došlo k mírnému (myšleno velkému) technickému pokroku a soupeři se na hřišti proháněli na stroji francouzské provenience, veřejně známé jako TGV (Train à Grande Vitesse – pro neznalé nefrancouzštináře viz google translator – ať Vás také něco naučím, když jsem se zase svou stříhačskou magií dostal až ke psaní článku ), jehož rychlost v porovnání s naší raketou dosahuje rychlosti desetinásobně vyšší.
Tento technický pokrok znamenal „spláchnutí“ naší zastaralé techniky do propadliště dějin a smetení z kurtu v poměru setů 6:1. Jestli naše družstvo pomýšlelo na postupové ambice do první ligy, myslím, že tento zápas ukázal, že toto smýšlení se pomaličku rozplývá jako obláček dýmu nad komínkem naší parní lokomotivy. 
Mladý tým vedený zkušeným matadorem Danem Rosenbaumem nám ukázal, jak vypadá volejbal dravého mladí složený z řad mileniálů. Předčili nás úplně ve všem – atleticky, technicky, mezihrou, podáním a trestali každé naše sebemenší zaváhání, a že jich bylo, jak na straně souhry s nahrávačem, tak na bloku, kdy jsme nezablokovali ani „kouli“, téměř neškodným podáním, i v přesnosti mezihry.
     Co si tedy z tohoto zápasu odnést? Snad naději, že tento tým ještě poztrácí nějaké body v průběhu sezóny a souboj o první místo v tabulce nebude jen záležitostí jednoho týmu. Uvidíme, soutěž je ještě dlouhá a míč je kulatý. 
Sestava: Jiří Srb, Jan Javůrek (N), Martin Beneš (S, U), Jakub Macháček, Tomáš Melich (U), Jan Bajer, Tomáš German, Jakub Rataj (S), Filip Basl, Jan Čechlovský, Jan Jedlink, Martin Šábrt (B), Ondřej Beneš, Petr Žirovnický (L)
Náš tým se ukáže před domácím publikem až za téměř měsíc (1.12.) , kdy poměří síly s pražským Prosekem. Zvu Vás tedy na toto utkání, jistě nebude litovat času stráveného v naší společnosti. P.S. Nezapomeňte přinést trochu uhlí na přiložení pod kotel naší Lokomotivy. P.P.S. Díky za tak hojnou účast na včerejším zápase (se cení ;)).

Napsal : Jakub Macháček

Sdílej

print Formát pro tisk